O nás
Copyright © 2011 by JohannWebDesign"   •   All Rights reserved   •   E-Mail: info@zahradnictvihluk.cz
Šimon Pachl, Ing.,PhD. (*1983)
Šimon Vaškovic
(*1896-1985)
Zahradnictví u Vaškoviců v Hluku je tu s Vámi nepřetržitě už od roku 1926, kdy bylo založeno panem Šimonem Vaškovicem jako první firma tohoto zaměření v historii města Hluk. Na tehdejší dobu bylo Zahradnictví u Vaškoviců v Hluku velmi oblíbené v širokém okolí, což se do dnešní doby nezměnilo. Zakladatel pan Šimon Vaškovic byl průkopníkem mnoha mezníků v oblasti používání květin. Ve třicátých letech minulého století zavedl sázení rostlin a jiných květin na hroby, což bylo do tehdejší doby neznámé. (Na dekoraci se používaly jen papírové věnce.) A prvně také v Hluku zavedl prodej květin a kytic ke gratulačním účelům, což bylo v té době velmi neobvyklé.
S rostoucím trhem narůstala také potřeba vzniku nových prostor - proto pan Vaškovic zahradničil nejen na dnešní ploše zahradnictví, ale i na celé ploše dnešního Hluckého městského stadionu. Pan Vaškovic byl mimo jiné zakladatelem a předsedou mnoha spolků v Hluku - zahrádkářského, včelařského, hasičského, klubu kaktusářů nebo liliářů.
Zahradnictví v Hluku se zabývá pěstováním okrasných rostlin, zvláště letniček a balkonovek, které dnes tvoří převážnou část prodávaného sortimentu. Kromě květin najdete v Zahradnictví u Vaškoviců sortiment dřevin jehličatých, listnatých opadavých i stálezelených. Samozřejmostí je také sortiment trvalek, skalniček, vřesovištních, vodních a ovocných rostlin. Nechybí ani pokojové rostliny a doplňkový prodej hnojiv, keramických nádob a substrátů. V zahradnictví je největší zájem o tradiční pelargonie a petúnie, do popředí zájmů se dostávají i jiné neznámé, stále více oblíbené balkonové rostliny. Zahradnictví nabízí zákazníkům také tradiční a originální aranžmá k památce zesnulých, vánoční vazbu, aranžování společenských prostorů, smuteční vazbu, výsadbu rostlin a kompletní svatební servis.
Vzhledem ke znalostem o sortimentu a jeho velkém výběru patří zahradnictví v Hluku k velmi oblíbeným prodejnám v celém širokém okolí již přes 89 let.
Aktuálně u nás Sortiment Návrhy zahrad Kontakt O nás Svatební servis Napište nám
Zpět na úvodní stránku
Zdroj použitých fotografií: vlastní fotografie a volně dostupné prostřednictvím google.com